Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć
 
 
Intencje Mszalne na rok 2022
Od 1 września w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. 
 
Spowiedź święta
 
Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.
 
I Komunia Święta
Pierwsza Komunia święta odbędzie się 24.04.2022 r. na Mszy św. o godzinie 11.30 i 12.30
 
Sakrament Bierzmowania
W tym roku nie będzie Sakramentu Bierzmowania zgodnie z nowymi przepisami.
 

​​​​​​​Nauki przedślubne 

 Od I Niedzieli października /02.10.2022/ rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Chętne pary zapraszamy w 4 kolejne niedziele do salki parafialnej na godz. 18.00. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów!

więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

1. Podziękowania. Bóg zapłać wam za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać również za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. O taką pomoc w najbliższą sobotę o godz. 8:30 prosimy parafian z ul. Gagarina 25 i 27.
2. VI Niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
3. Kwesta na kościół. Dziś ma miejsce kwesta na nasz kościół. Za składane ofiary dziękujemy słowami: „Bóg zapłać!”
4. Nabożeństwo majowe. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawimy od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, zaś w sobotę i niedzielę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy!
5. Uwielbienie Boga. W niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga wraz ze wspólnotą SNE.
6. Dni Krzyżowe. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Kościół w tych dniach modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii modlitwy o urodzaje będą się odbywały w ramach nabożeństw majowych.
7. Intencja zbiorowa - św. Józef. W poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa za zmarłych /można dopisać intencję w zakrystii/.
8. Spotkanie FZŚ. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do salki parafialnej na kolejne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
9. Dzień Matki. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 8:00 podczas której przez wstawiennictwo Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy i będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
10. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Od piątku w ramach nabożeństw majowych rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty Ducha świętego.
11. Legion Maryi. W przyszła niedzielę po Mszach Świętych członkowie Legionu Maryi będą darmowo rozprowadzali cudowne medaliki NMP oraz ulotki informacyjne o samym Legionie.
12. Pielgrzymka do Piekar. W przyszłą niedzielę w Piekarach Śląskich będzie miała miejsce tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. O godz. 11:00 - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu.
13. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in.: Dlaczego ludzie robią to, czego Stwórca nie chce?; O potędze Żywego Różańca; O charyzmatach Ducha Świętego i Odnowie w Duchu Świętym.
14. Emeryci, renciści. Świetlica Caritas serdecznie zaprasza emerytów i rencistów we wtorek 24.05.2022 na godz. 17:00 na spotkanie z okazji Dnia Matki. Zapisy w świetlicy Caritasu. Przy zapisie 15zł. od osoby. Serdecznie zapraszamy!
15. Pielgrzymka. W dniach 18-28.08.2022r. nasza parafia pragnie zorganizować autokarową pielgrzymkę do Czarnogóry. Koszt: 2 500 zł. Plan i zapisy u ks. proboszcza.  
 

Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu