Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć


Intencje Mszalne na rok 2021

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Przyjmowanie intencji w poniedziałki w kancelarii parafialnej i po każdej Mszy św. tylko w kancelarii parafialnej. 

Spowiedź święta

Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.

I Komunia Święta

Pierwsza Komunia święta odbędzie się 25.04.2021 r. na Mszy św. o godzinie 11.30.


więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne


Ogłoszenia Parafialne


 


1. Podziękowania. Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem się zaś zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych w Rusinowicach. Bóg zapłać również za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. O taką pomoc w najbliższą sobotę o godz. 8:30 prosimy parafian z ul. Hermisza 4.

2. II Niedziela Wielkiego Postu. W centrum liturgii II niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas.

3. Msza św. na YouTube. W niedzielę poprzez kanał YouTube transmitowana jest Msza św. z godz. 10.00.

4. Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątek o godz. 18.15 /z odczytywaniem wypominek/, a Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.30 /zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu/. Kazania pasyjne wygłosi o. Maksymin, OFM. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który to możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nabożeństwa również będą transmitowane przez YouTube.

5. Czciciele MBNP i Róż Różańcowych. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. w intencji czcicieli NMP Nieustającej Pomocy i Róż Różańcowych.

6. Koronka uwielbienia Boga. W środę po Mszy św. zapraszamy na Koronkę uwielbienia Boga wraz ze św. Michałem Archaniołem.

7. I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy św. porannej na nabożeństwo o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania do służby w Kościele, zaś na godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. W I Piątek o godz. 19:00 dodatkowa Msza św. w intencji czcicieli NSPJ, zaś po porannej i wieczornej Mszy krótkie nabożeństwo do NSPJ. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na godz. 7:30 do wspólnego odśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, zaś po zakończeniu porannej Mszy odprawimy krótkie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8. Msza św. młodzieżowa. Pragniemy zaprosić zarówno młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich, jak również studentów w I czwartek miesiąca na godz. 19.00 na Mszę św. dla młodzieży. Po Mszy św. spotkanie w kościele dla młodzieży klas VIII.

9. Msza św. szkolna. Dzieciom, przypominamy o Mszy św. szkolnej w każdy piątek o godz. 16.30.

10. Katecheza dla dzieci. W piątek po Mszy św. szkolnej w kościele odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. 

11. Wolne intencje. Na naszej stronie parafialnej w zakładce wolne intencje będą już teraz automatycznie generowane i wyświetlane intencje, które można zmówić w najbliższym czasie.

12. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in.: O programie ascezy dla mężczyzn; O pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw; O aniołach z wysypiska. 

13. Kolonie parafialne. W dniach 31.07 – 14.08.2021 chcemy zorganizować kolonie parafialne w Sominach w ośrodku Kaszubski Bór. Koszt: 1700,00 zł. Zapisy u księży z wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł.

14. 1 % podatku. Wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% z naszych podatków również na rzecz naszej parafii. Każdy podatnik może przekazać swój 1% na wybrany cel użytku publicznego.

15. Wytyczne sanitarne. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele. Prosimy także o dezynfekcję rąk, przy wchodzeniu do kościoła, a także zachowaniu nakazanych odległości. Komunię święta należy przyjmować na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa do ust, prosimy by podchodziły dopiero na końcu do komunikujących.


Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu