Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć


Intencje Mszalne na rok 2021

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Przyjmowanie intencji w poniedziałki w kancelarii parafialnej i po każdej Mszy św. tylko w kancelarii parafialnej.

Spowiedź święta

Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.

I Komunia Święta

Pierwsza Komunia święta odbędzie się 25.04.2021 r. na Mszy św. o godzinie 11.30 oraz 12.30.

Sakrament Bierzmowania

Udzielanie Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 22.04.2021 r. o godzinie 19.00/więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne
Ogłoszenia Parafialne

1. Podziękowania. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać również za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. O taką pomoc w najbliższy piątek 23.07. o godz. 18:00 prosimy parafian z ul. Miętowej. W przyszły piątek 30.07. o godzinie 18.00 parafian z ul. Rumiankowej.
2. XVI Niedziela Zwykła. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
3. Kwesta na kościół. W dzisiejszą niedzielę 18.07.2021 r. odbywa się kwesta na nasz kościół, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. YouTube. W każdą niedzielę poprzez kanał YouTube transmitowana jest Msza św. z godz. 10.00.
5. Nieszpory niedzielne. Zapraszamy w niedzielę na godz. 18.30 na nieszpory niedzielne.
6. Zmiana porządku Mszy św. w ciągu tygodnia. Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r. obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. w ciągu tygodnia. Także gazetka parafialna jest wydawana co dwa tygodnie. Następna 31.07.2021 r.
7. Wakacje. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni wakacji.
8. Intencja zbiorowa ku czci św. Józefa. W poniedziałek o godz. 19.00 intencja zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa za naszych zmarłych / intencje można dopisać w zakrystii/.
9. XVII Niedziela Zwykła.  Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
10. Wspomnienie św. Krzysztofa. W niedzielę 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w niedzielę 25 lipca, po każdej Mszy Świętej na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych (poświęcenie odbędzie się również w sobotę 24 lipca  po Mszy św. wieczornej). Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
11. Intencja zbiorowa ku czci św. Antoniego. W poniedziałek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. przez wstawiennictwo św. Antoniego za żyjących /można dopisywać intencje w zakrystii/.
12. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in.: Kanada – prawda o szkołach dzieci rdzennych mieszkańców; nauka o nieśmiertelności; pas startowy.
13. Wytyczne sanitarne. Przypominamy, iż od dziś w naszym kościele liczba osób może wynosić 75% jego obłożenia (do tego nie wliczają się osoby zaszczepione). Przypominamy o wciąż istniejącym obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele. Prosimy także o dezynfekcję rąk, przy wchodzeniu do kościoła, a także zachowaniu nakazanych odległości. 
14. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W dniach 19-21 sierpnia br. odbędzie się diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zabrzańska grupa czerwona wyruszy w tym roku z parafii Św. Anny W Zabrzu. Na potrzeby pielgrzymki powstała strona internetowa: https://gliwicka.com.  Na stronie dokładne informacje na temat pielgrzymki. Na tej też stronie prowadzone są zapisy uczestników.
15. Fundusz organistowski. W zakrystii można wpłacać ofiary na nowy kwartał funduszu organistowskiego, za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
16. Porządek. Przypominamy o godnym stroju obowiązującym w kościele oraz o wyłączaniu komórek podczas Mszy św.

Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu