Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć


Intencje Mszalne na rok 2021

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Przyjmowanie intencji w poniedziałki w kancelarii parafialnej i po każdej Mszy św. tylko w kancelarii parafialnej. 

Spowiedź święta

Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.

I Komunia Święta

Pierwsza Komunia święta odbędzie się 25.04.2021 r. na Mszy św. o godzinie 11.30.


więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

1. Podziękowania.
Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni w ostatnią sobotę. O taką pomoc w najbliższą sobotę o godz. 8.30 prosimy parafian z ul. Galileusza 2 i 4.
2. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla oraz na godz. 17.00 na Mszę święta w intencji całej naszej Służby Liturgicznej, ich rodziców i bliskich.
3. Wytyczne sanitarne. Z uwzględnieniem rozporządzenia Rady Ministrów od 7 listopada 2020r. w naszym kościele może przebywać wewnątrz jednocześnie: 70 osób. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Prosimy o dezynfekcję rąk, przy wchodzeniu do kościoła, a także zachowaniu nakazanych odległości. Komunię święta należy przyjmować na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa do ust, prosimy by podchodziły dopiero na końcu do komunikujących. Prosimy także o pomoc przy codziennej dezynfekcji naszego kościoła.
4. Msza św. na YouTube. Można znów łączyć z nami w sposób wirtualny poprzez kanał YouTube, gdzie w czasie rzeczywistym transmitowana jest Msza święta niedzielna z godz. 10.00. Przypominamy także, że z każdą dyspensą wiąże się również obowiązek zadośćuczynienia.
5. Odpust za zmarłych. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, każdy kto przez cały miesiąc listopad nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych, może zyskać dla nich odpust zupełny.
6. Kancelaria parafialna. Kancelaria parafialna czynna jest bez zmian, ale z uwagi na dużą liczbę osób zakażonych pragniemy ograniczyć niepotrzebny kontakt i przypominamy, że większość spraw można załatwić E-mailowo lub telefonicznie /np. chrzest, roczek, zamówić intencję mszalną, pobrać zaświadczenie dla rodziców chrzestnych, czy metryki chrztu i wiele innych/
7. Intencja zbiorowa. W poniedziałek o godz. 19.00 intencja zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa za zmarłych /można dopisać intencje w zakrystii/.
8. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in.: Sąd ostateczny – to sąd z miłości; O katolikach pragnących Eucharystii na ulicach Francji; Jak właściwie przeżyć Mszę za pośrednictwem telewizji?
9. Zdrapka adwentowa. Z racji wciąż zmieniających się warunków w których żyjemy, a także wytycznych rządu, mamy do zaproponowania przeżycie tegorocznego adwentu i rorat w gronie rodziny. Ku temu ma nam pomóc zdrapka adwentowa przeznaczona dla rodziny. Zbierzmy się każdego dnia przy wieńcu adwentowym, zapalmy świece, pomódlmy się i zdrapmy pole w zdrapce adwentowej przeznaczone na dany dzień i postarajmy się wykonać to, do czego nas zachęca, by poprzez uczynki miłosierdzia przygotować swe serce na Boże Narodzenia. Być może taki sposób przeżycia adwentu na nowo pozwoli nam odkryć wartość rodziny. Zdrapki można pobrać przy wyjściu z kościoła. Za złożone na ten cel ofiary składamy gorące Bóg zapłać!
10. Kolęda. Zgodnie z dekretem biskupa miejsca niestety nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, chcemy jednak zaprosić was do innego sposobu kolędowania. Zostały przez naszą parafię przygotowane zestawy kolędowe (woda święcona, kreda, kalendarz parafialny, obrazki), które będą wręczane przedstawicielom rodzin po Mszy ofiarowanej w intencji mieszkańców danej ulicy. Dokładną rozpiskę dni i ulic podamy w najbliższym czasie (musimy teraz uwzględnić zmianę terminu ferii i ewentualnych innych restrykcji wprowadzanych przez rząd). Za złożone przy tym ofiary kolędowe już teraz składamy wielkie Bóg zapłać!
11. Kalendarze Rusinowice. Z tyłu kościoła wyłożone są jak co roku kalendarze na przyszły rok, których zakup jest wyrazem naszego wsparcia dla Ośrodka rehabilitacji dzieci w Rusinowicach.Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu