Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć


Intencje Mszalne na rok 2021

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Przyjmowanie intencji w poniedziałki w kancelarii parafialnej i po każdej Mszy św. tylko w kancelarii parafialnej. 

Spowiedź święta

Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.

I Komunia Święta

Pierwsza Komunia święta odbędzie się 25.04.2021 r. na Mszy św. o godzinie 11.30.


więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

1. Podziękowania. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby Misji. W przyszłą niedzielę kolekta pokolędowa. Bóg zapłać również za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. O taką pomoc w najbliższą sobotę o godz. 8:30 prosimy parafian z ul. Zonna 46.
2. Niedziela Chrztu Pańskiego. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
3. Msza św. na YouTube. W niedzielę w czasie rzeczywistym poprzez kanał YouTube transmitowana jest Msza św. z godz. 10.00.
4. Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy na nieszpory kolędowe na godz. 16.30.
5. Kolęda.
Zgodnie z dekretem bpa w tym roku nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Zostały jednak przez naszą parafię przygotowane zestawy kolędowe, które są wręczane przedstawicielom rodzin po Mszy ofiarowanej w intencji mieszkańców danej ulicy. Dokładna rozpiska dni i ulic jest wywieszona w gablocie z tyłu kościoła, a także znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Za złożone przy tym ofiary kolędowe już teraz składamy wielkie Bóg zapłać! Na prośbę parafian zostanie także wyłożony kosz i skarbonka, gdzie będzie można złożyć dary dla Liturgicznej Służby Ołtarza w podziękowaniu za ich służbę w ciągu całego roku.
6. Czciciele NMP Fatimskiej.
W środę o godz. 19.00 Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej, a o godz. 21.00 nabożeństwo fatimskie w kościele.
7. Intencja zbiorowa ku czci św. Jana Pawła II. W sobotę o godz. 8.00 intencja zbiorowa ku czci św. Jana Pawła II za żyjących i zmarłych /można dopisać intencję w zakrystii/.
8. Nowe rodziny. Na stoliku z tyłu kościoła można zabrać wzór kartoteki parafialnej, przeznaczony dla osób, które zamieszkały ostatnio na terenie naszej parafii, a z racji braku tradycyjnej kolędy nie mają możliwości formalnego zapisania się do niej. Wypełnione kartoteki prosimy przynosić najlepiej w dzień kiedy jest przewidziana Msza za mieszkańców danej ulicy. Przypominamy nowo zamieszkałym parafianom, że mogą w tym roku umówić się również na indywidualne poświęcenie nowego domu, czy mieszkania.
9. Kolęda dodatkowa. Z racji tego, że nie każda rodzina mogła przybyć w tygodniu na Mszę kolędową w ich intencji, w przyszłą niedzielę odbędzie się tzw. kolęda dodatkowa i każda rodzina z zakrystii z tyłu kościoła będzie mogła jeszcze odebrać zestaw kolędowy. Zachęcamy również, by pamiętać o starszych i chorych sąsiadach, którzy nie są w stanie przybyć do kościoła i w miarę możliwości zaopatrzyć ich w taki zestaw.
10. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in.: Św. Józef – niezawodny patron; Historia ks. Macieja Czaczyka, który w 2011 był laureatem programu „Must be the music”; a także bezpłatny dodatek – książeczka z modlitwami do św. Józefa na 2021 rok.
11. Fundusz organistowski. W zakrystii u Pana kościelnego można składać ofiary na nowy kwartał funduszu organistowskiego, za który składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Kwesta na kościół. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na nasz kościół, za którą składamy wielkie Bóg zapłać.
13. Odliczenia od podatku. W zakrystii można już odebrać przelewy za darowiznę na nasz kościół za rok 2020.
14. Wytyczne sanitarne. Z uwzględnieniem rozporządzenia Rady Ministrów od 7 listopada 2020r. w naszym kościele może przebywać wewnątrz jednocześnie: 70 osób. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Prosimy o dezynfekcję rąk, przy wchodzeniu do kościoła, a także zachowaniu nakazanych odległości. Komunię święta należy przyjmować na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa do ust, prosimy by podchodziły dopiero na końcu do komunikujących. Prosimy także o pomoc przy codziennej dezynfekcji naszego kościoła.Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu