Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć
 
 
Intencje Mszalne na rok 2024
W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024.
 
Spowiedź święta
Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.
 
I Komunia Święta
Pierwsza Komunia święta odbędzie się 28.04.2024 r. na Mszy św. o godzinie 10.00 i  11.30.
 
Sakrament Bierzmowania
Sakrament Bierzmowania dla młodzieży II klas szkół średnich będzie udzielany w pierwszym kwartale 2024 roku. 
 

​​​​​​​Nauki przedślubne ​​​​​​​

Od II niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie. Chętne pary zapraszamy w 4 kolejne niedziele do salki parafialnej na godz. 18.00. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów!

​​​​​​​

więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

1. Podziękowania. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, które są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Bóg zapłać również za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 o taką pomoc prosimy parafian z ulicy Banachiewicza 13. 
2. I Niedziela Adwentu. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
3. Nabożeństwo niedzielne. Zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) na godz. 16.30 na nabożeństwo adwentowe.
4. Uwielbienie Boga. Po wieczornej niedzielnej Mszy św. zapraszamy do uwielbienia Boga wraz ze wspólnotą SNE.
5. Dzieci kl. III. W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.
6. Roraty. Zachęcamy do udziału w Mszach Roratnich dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 6.55, w piątek o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy wszystkich, by zabrać ze sobą lampiony.   
7. Roraty dla dorosłych. W każdą środę o godz. 19.00 - roraty dla dorosłych. Prosimy, by przyjść z lampionami.
8. Wspomnienie św. Barbary. W poniedziałek 4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary - patronki górników. W naszej parafii o gody. 12.00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin.
9.  Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym w ramach comiesięcznego nabożeństwa. 
10. I wtorek. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. w intencji czcicieli MBNP i Róż Różańcowych.
11. I środa. W środę po wieczornej Mszy odśpiewamy koronkę uwielbienia Boga wraz ze św. Michałem Archaniołem.
12. Poświęcenie ikon. W środę na zakończenie nabożeństwa odbędzie się obrzęd poświęcenie ikon przygotowanych przez pisarzy naszej szkoły „Anastasis”. 
13. I Czwartek miesiąca. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.00 do indywidualnej modlitwy w ramach Godziny Świętej, natomiast o 18.45 na nabożeństwo o uświęcenie duchowieństwa.
14. Msza św. młodzieżowa. Pragniemy zaprosić młodzież ze szkół średnich, jak i studentów w I czwartek miesiąca na godz. 19.00 na Mszę św. młodzieżową. Po jej zakończeniu odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży pierwszych i drugich klas szkół średnich w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
15. Niepokalane Poczęcie NMP. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze św.: o godz.: 12.00 /za ++ członków Legionu Maryi/, a następnie będą prowadzone modlitwy w ramach tzw. Godziny Łaski oraz o 16.30 /w intencji dzieci Maryi, ich rodziców i bliskich/.
16. Świece i opłatki. Po niedzielnych Mszach św. w zakrystii Marianek można zakupić: karki świąteczne, lampiony roratnie, świece Caritas na stół wigilijny, świece Bożonarodzeniowe LED (dostarczono brakujące wzory), a także opłatki na stół wigilijny – komplety pakowane po 3 duże i 2 małe opłatki.
Przypominamy, że nikt nie został upoważniony przez parafię do sprzedaży świec i opłatków po domach.
17. Dar serca – prawdziwy św. Mikołaj. Jak w ubiegłych latach nasza parafia pragnie wspomóc dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, Centrum Wsparcia Kryzysowego oraz ze świetlic środowiskowych, dlatego dziś przed obrazem Miłosierdzia Bożego stanęła choinka, na której zawieszone są Anioły z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego chcielibyśmy przygotować paczkę na Boże Narodzenie. Zwrot paczek odbędzie się w III Niedzielę Adwentu (17.12.2023r.). Prosimy by anioły były zabierane tylko w asyście osoby dorosłej. Gdyby ktoś z przyczyn losowych był później przeszkodzony w przygotowaniu paczki – prosimy o kontakt! 
18. Wigilia dla Seniorów. Świetlica Caritas serdecznie zaprasza wszystkich emerytów i rencistów na spotkanie wigilijne dla seniorów we wtorek 12.12.2023r. na godz. 17.00. Zapisy w świetlicy Caritas od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 19.00. Przy zapisie 25zł. od osoby. Szczegóły u pani Teresy. 
19. Kolęda. Pragniemy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie (kolędę) rozpocząć od 27 grudnia i zakończyć 16 stycznia 2024 roku. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablotce i wyłożony na stoliku z tyłu kościoła, jest także dostępny na naszej stronie internetowej. Wszystkim tym jednak, którzy są przeszkodzeni z różnych względów, by przyjąć tradycyjną wizytę duszpasterską proponujemy udział w nabożeństwach kolędowych, w trakcie których będziemy rozdawali znane już naszym parafianom zestawy kolędowe. Nabożeństwa te będą miały miejsce w niedzielę o godz. 16.30: 07.01.24r., 14.01.24r. i 21.01.24r. Osoby, które zdecydują się na taką formę kolędy prosimy, by na nowo wypełniły kartotekę (są wyłożone z tyłu kościoła) i oddały w dniu nabożeństwa. Z tyłu kościoła w czasie nabożeństw kolędowych będzie również wyłożony kosz i skarbonka, gdzie będzie można też złożyć dary dla Liturgicznej Służby Ołtarza w podziękowaniu za ich służbę w ciągu całego roku.  
20. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 10zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in. O adwencie ze św. Franciszkiem; o podzielonym Kościele w Niemczech; O stosunku Kościoła do masonerii.
21. Gość Extra. Wydawnictwo Gościa Niedzielnego proponuje również nowe 100 stronicowe wydanie Gościa Extra w cenie 12zł, poświęcone tematyce różnych kart z historii Kościoła. Do nabycia jedynie w zakrystii.
 

Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu