Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć


Intencje Mszalne na rok 2019

Przyjmowanie intencji w poniedziałki w kancelarii parafialnej i po każdej Mszy św. tylko w kancelarii parafialnej.

Spowiedź święta

Sakrament pokuty sprawujemy zawsze pół godziny przed Eucharystią, a także w sobotę od godziny 16:30, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i w niedzielę przed każdą Msza św.

Nauki przedmałżeńskie

Następny cykl nauk przedmałżeńskich w naszej parafii odbędzie się w październiku.
więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
 • Parafia:(32) 274 14 77
 • Proboszcz: 693 352 648
 • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

 1. Podziękowania. Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby budującej się parafii MB Różańcowej w Grzybowicach. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni w ostatnią sobotę. O taką pomoc w najbliższą sobotę o godz. 8:30 prosimy parafian z ul. Prudnickiej.
 1. V Niedziela Wielkanocna. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 1. Nabożeństwo majowe. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.30. W sobotę i niedzielę o godzinie 16.30.
 1. Kwesta na kościół. W dzisiejszą niedzielę odbywa się kwesta na nasz kościół, za którą już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Intencja zbiorowa ku czci św. Józefa. W poniedziałek o godzinie 19.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Józefa za naszych zmarłych /można dopisać intencję w zakrystii/.
 1. Dzień Matki. Świetlica Caritas serdecznie zaprasza wszystkie mamy, emerytów i rencistów na Dzień Matki w dniu 22.05.2019 r. /środa/ na godzinę 17:30. Zapisy w Świetlicy Caritasu od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-19.00.przy zapisie 10 zł od osoby.
 1. SNE. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie SNE dla dorosłych w salce parafialnej.
 1. NMP Wspomożycielki Wiernych. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, które papież Benedykt XVI ustanowił dniem modlitwy za Kościół w Chinach.
 1. Dzień Matki. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci onaszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 8.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za nasze mamy i będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich.
 1. Pielgrzymka do Francji. W dniach 26.05.2019-04.06.2019 organizujemy pielgrzymkę do Francji – Sanktuaria i smaki Francji. Zapisy u ks. proboszcza z wpłatą 300 zł. Koszt 2750 zł + 100 Euro. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 4.30.
 1. Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar. W przyszłą niedzielę coroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Dojazd indywidualny.
 1. Zmiana porządku Mszy św. niedzielnej. Przyszła niedziela 26.05. jest ostatnią niedzielą wg stałego porządku. Msza św. z popołudnia godziny 17.00 zostaje przeniesiona na godzinę 19.00 a nabożeństwo na godzinę 18.30. Ten porządek będzie trwał do ostatniej niedzieli sierpnia.
 1. Dzień skupienia dla przygotowujących się do Bierzmowania. W sobotę 1 czerwca 2019r. od godz. 9.30 rozpocznie się dzień skupienia dla młodzieży z VI i VII klas Szkoły Podstawowej. W planie spotkanie wspólna modlitwa, integracja, zabawy chrześcijańskie i grill. Koszt 10 zł.
 1. Lednica. W sobotę 1.06. spotkanie na polach lednickich. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na Lednicę. Wyjazd organizuje ks. Łukasz Krawiec, wikariusz parafii św. Franciszka w Zabrzu. Więcej informacji na FB - Jedziemy na Lednicę oraz na stronie parafii św. Franciszka.
 1. Gość Niedzielny. Zachęcamy do kupna Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in. Po co Bogu człowiek?; o pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity; o losach porwanego w Iraku przez dżihadystów biskupa obrządku chaldejskiego. Zachęcamy do lektury.
 1. Fundusz organistowski. W zakrystii u Pana kościelnego można składać ofiary na nowy kwartał funduszu organistowskiego, za który składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Konkurs plastyczny o Maryi. Wspólnota Domowego Kościoła parafii św. Wojciecha zaprasza dzieci z rodzinami do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Maryja – Matką wszystkich ludzi. Szczegóły na plakacie z tyłu kościoła. Prace można składać w zakrystii do 24 maja 2019r.

 

Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu