Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć

Intencje Mszalne na rok 2020

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na rok 2020.

Spowiedź święta

Sakrament pokuty sprawujemy zawsze pół godziny przed Eucharystią, a także w sobotę od godziny 16:30, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i w niedzielę przed każdą Msza św.

Nauki przedmałżeńskie

Następny cykl nauk przedmałżeńskich w naszej parafii odbędzie się w Wielkim Poście - pierwsze z 4 spotkań w drugą niedziele Wielkiego Postu - 8.03.2020 r.

 więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

1. Niedziela Palmowa. Niedziela Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych to dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła.
2. Sprawowanie Eucharystii. Zgodnie z dekretem ks. bpa Jana Kopca do odwołania wszelkie przyjęte intencje będą odprawiane w wyznaczonych godzinach, jednakże bez udziału ludu. A zatem w naszej parafii kapłani będą sprawować Eucharystię w bocznej kaplicy bez udziału ludu i usługujących. Kościół zaś pozostanie otwarty przez cały dzień, ale prosimy by nie przekraczać liczby 5 osób przebywających w nim naraz.
3. Dodatkowa Eucharystia. W tygodniu sprawujemy o godz. 12.00 dodatkową Mszę św. w intencji wszystkich chorych, osób będących w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz z gorącą prośbą o ustanie szerzącej się epidemii. Prosimy o łączność duchową w tym czasie.
4. Wieczorny Różaniec. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski i w naszej parafii kapłani każdego dnia o godz. 20.30 odmawiają modlitwę różańcową zakończoną Apelem Jasnogórskim w intencji osób chorych, jak również służb medycznych i sanitarnych. Zachęcamy wszystkich, by w tym czasie w swoich domach włączali się w tą wielką modlitwę polskiego narodu, by przez ręce Maryi, Bóg strzegł nas i oddalił szerzącą się zarazę.
5. Spowiedź przedświąteczna. Ze względu panujące okoliczności każdy wierny jest uprawniony do skorzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, o ile zawiera w sobie postanowienie przystąpienia do tegoż sakramentu, gdy będzie to możliwe. W związku z tym nie będzie w parafii spowiedzi przedświątecznej.
6. Komunia święta. Biskup Gliwicki postanowił, że do odwołania nie można udzielać wiernym Komunii św. za wyjątkiem przypadku wezwania do chorego znajdującego się w niebezpieczeństwie śmierci.
7. Transmisja przez internet. Od dzisiejszej niedzieli można łączyć się z nami nie tylko duchowo, ale także w sposób wirtualny poprzez kanał na YouTube, gdzie w czasie rzeczywistym ma miejsce transmisja Mszy świętych z naszej świątyni. W niedzielę zapraszamy na godz. 10.00 lub 17.00, zaś od poniedziałku do piątku na godz. 19.00. W sobotę transmisja Wigilii Paschalnej o godz. 22.00. Składamy serdeczne podziękowania firmie „Debacom” za ogromną pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.
8. Nabożeństwa Wielkopostne. Dekretem biskupa ordynariusza zostaje zawieszone wspólnotowe odprawianie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Chcemy jednak w tym tygodniu umożliwić wam udział w tych nabożeństwach drogą internetową przez kanał na YouTube, dlatego zapraszamy dziś o godz. 16.30 na Gorzkie Żale, zaś w piątek o godz. 16.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
9. Kancelaria. Do końca Pandemii wszelkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane tylko drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Fizycznie funkcjonowanie kancelarii zostaje zawieszone.
10. Spotkanie grup przyparafialnych i katecheza. Spotkania formacyjne dla Ministrantów, Dzieci Maryi, Animatorów, SNE, Legionu Maryi i wszelkich innych grup, a także spotkania przygotowujące do pierwszej Komunii, czy Bierzmowania zostają czasowo zawieszone.
11. Triduum Paschalne. W tym roku jesteśmy zmuszeni, by przeżyć obchód tych najważniejszych dla nas świąt w trochę inny sposób. Do środy Msze święte będą celebrowane w kaplicy bocznej jak dotychczas, zaś od Mszy Wieczerzy Pańskiej w czwartek o 19.00, przez obrzędy Liturgii Męki Pańskiej oraz przeżycie Wigilii Paschalnej, aż po Niedzielę Zmartwychwstania celebracje będą odbywały się w prezbiterium kościoła. Dlatego też na czas sprawowania obrzędów kościół będzie zamknięty. Otwarty będzie jedynie przedsionek.
12. Adoracje i pokropienia. Przypominamy parafianom, że zgodnie z dekretem biskupa miejsca w tym roku nie będzie miała miejsca adoracja w ciemnicy, czy przy Bożym Grobie. Podobnie rzecz ma się z adoracją krzyża w Wielki Piątek. Zabronione są też wszelkie pokropienia, czy to palm w Niedzielę Palmową, czy też pokarmów w Wielką Sobotę. Zachęcamy do indywidualnego błogosławieństwa stołu przed posiłkiem Wielkanocnym. Tekst można pobrać z naszej strony parafialnej lub w formie papierowej zabrać z tyłu kościoła.
13. Dzień Fatimski. W poniedziałek 13 kwietnia, w II dzień Świąt o godz. 17.00 Msza św. zostanie odprawiona Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej, zaś o godz. 20.30 chciejmy każdy w swoim domu prosić na różańcu Panią z Fatimy o uwolnienie z rozszerzającej się zarazy.
14. Podziękowania. Składamy wielkie serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary, których dokonujecie w formie przelewów internetowych. Dzięki wam nasza parafia może przetrwać w tym trudnym czasie!
15. Młodzi seniorom. W naszej parafii powstała oddolna inicjatywa młodych osób, które za pośrednictwem parafii mogą dostarczyć osobom starszym potrzebnych produktów do codziennej egzystencji. Młode, mobilne osoby, które chciałyby dołączyć do tego projektu, jak również samotni seniorzy, którzy chcieliby uzyskać pomoc proszeni są o kontakt telefoniczny bądź e-mailowy z parafią.
16. Gość Niedzielny. W związku z pandemią został wstrzymany kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (np. kioski).
17. 1 % podatku. Od stycznia wzorem roku ubiegłego jest możliwość przekazania 1% z naszych podatków na rzecz naszej parafii.
Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu