Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedziećIntencje Mszalne na rok 2020

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na rok 2020. Można to także uczynić przez emaila parafialnego bądź telefonicznie.

Spowiedź święta

W związku ze złagodzeniem restrykcji rządowych, istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, najlepiej jednak poza konfesjonałem. Spowiedź odbywa się na wyraźną prośbę penitenta.

I Komunia święta
Informujemy, że z powodu epidemii tegoroczna Uroczystość I Komunii Świętej zostaje przeniesiona na niedzielę 20.09.2020 /jeśli nic się do tego czasu nie zmieni/. 

Sakrament Bierzmowania.
Termin bierzmowania zostanie podany, jak tylko Kuria Diecezjalna wyznaczy termin dla naszej parafii.

Nauki przedmałżeńskie

Od przyszłej niedzieli 17.05. pragniemy dokończyć rozpoczęte w marcu nauki przedmałżeńskie. Odbędą się jeszcze dwa spotkania w niedzielę 17.05 i 24.05.2020r. Nauki będą miały miejsce w kościele, gdzie prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych.

 


więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne
Ogłoszenia Parafialne

1 . Podziękowania. Bóg zapłać za składane ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać także za wszelkie przelewy internetowe. Serdeczne Bóg zapłać za codzienną dezynfekcję kościoła oraz za posprzątanie świątyni przed niedzielą. Kto by, chciał się włączyć w odkażanie kościoła po każdej Eucharystii zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii.
2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po Wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli.
3. Transmisja online. Z racji zniesienia od przyszłej niedzieli dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, dziś będzie miała miejsce póki co ostatnia transmisja online Mszy św. z naszego kościoła. Wielkie serdeczne Bóg zapłać firmie Debacom za nieodzowną pomoc tym przedsięwzięciu!
4. Nabożeństwo majowe. Zapraszamy dziś na godzinę 16.30 na ostatnie nabożeństwo majowe.
5. Eucharystia o 12.00. Z racji licznej obecności naszych parafian na Mszy św. o godz. 12.00, pragniemy jeszcze w czerwcu pozostawić możliwość uczestnictwa w niej, jednakże tylko w te dni, kiedy nie mamy porannej Eucharystii, a zatem w poniedziałek, we wtorek i w środę.
6. Wieczorny Różaniec. Bóg zapłać wszystkim, którzy codziennie śledzili i włączali się we wspólne prowadzenie różańca o godz. 20.30. Pragniemy poinformować, że wraz z końcem maja zawieszamy jego codzienną transmisję przez portal FB. Jednakże w czerwcu chcemy zachować taką formę modlitwy różańcowej i jego transmisje online w każdy piątek o godz. 20.30.
7. Święto NMP Matki Kościoła. W poniedziałek obchodzimy tzw. II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 12.00 i 19.00.
8. Czciciele NMP Nieustającej Pomocy i Róż Różańcowych. We wtorek o godzinie 19.00 Msza św. w intencji czcicieli NMP Nieustającej Pomocy i Róż Różańcowych.
9. Koronka do św. Michała Archanioła. W pierwszą środę miesiąca po wieczornej Mszy świętej odśpiewamy koronkę uwielbienia Boga wraz ze św. Michałem Archaniołem.
10. I Czwartek i I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, po porannej Mszy odprawimy krótkie nabożeństwo o powołania, zaś o 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. W I Piątek miesiąca o godz. 19.00 dodatkowa Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. W I Sobotę miesiąca, zapraszamy na godz. 7:30 do wspólnego odśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, zaś po zakończeniu porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
11. Nabożeństwo do NSPJ. W czerwcu zapraszamy w każdy piątek na godz. 18.30 na nabożeństwo do NSPJ.
12. Odwiedziny chorych. Wedle dekretu księdza biskupa odwiedziny chorych pozostają wciąż zawieszone.
13. Rewia na lodzie. W związku z długim czasem pandemii i nieokreśloną przez to możliwą nową datą spektaklu „Rewia na lodzie”, informujemy że dokonane wpłaty będzie można odbierać u pana kościelnego w zakrystii.
14. Zmiana porządku Mszy św. niedzielnej. Dzisiejsza niedziela (tj. 31.05.2020r.) jest ostatnią niedzielą wg stałego porządku. Od przyszłego tygodnia Msza św. z popołudnia godz. 17.00 zostaje przeniesiona na godz. 19.00 a nabożeństwo na godz. 18.30. Ten porządek będzie trwał do ostatniej niedzieli sierpnia. Pozostałe Eucharystię z racji zniesienia wszelkich ograniczenia co do liczby osób znajdujących się wewnątrz świątyni będą sprawowane o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30.
15. Kolonie parafialne. Z racji braku konkretnych wymagań rządowych co do przeprowadzenia kolonii w dobie pandemii, z przykrością informujemy, że odwołujemy tegoroczny wyjazd z dziećmi nad morze. Wpłacone zaliczki można odebrać u ks. proboszcza.
16. Gość Niedzielny. Zachęcamy do kupna Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów, m.in. o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a rodzina może być drogą do nieba; O okolicznościach, w jakich Maryja została ogłoszona Matką Kościoła; O owocach Ducha Św.


Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu