Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć


Intencje Mszalne na rok 2021

Od wtorku 1 września przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Przyjmowanie intencji w poniedziałki w kancelarii parafialnej i po każdej Mszy św. tylko w kancelarii parafialnej. Przez miesiąc wrzesień przyjmujemy intencje jubileuszowe za żyjących.

Spowiedź święta

Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.

I Komunia święta

Informujemy, że z powodu epidemii tegoroczna Uroczystość I Komunii Świętej zostaje przeniesiona na niedzielę 20.09.2020 /jeśli nic się do tego czasu nie zmieni/.

Sakrament Bierzmowania

Termin bierzmowania zostanie podany, jak tylko Kuria Diecezjalna wyznaczy termin dla naszej parafii.


 
więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

1. Podziękowania. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni w ostatnią sobotę. O taką pomoc w najbliższą sobotę o godz. 8.30 prosimy parafian z ul. Keplera 6.
2. XXVI Niedziela Zwykła. „Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego...". Nie jest to, bynajmniej, pochwała nieprawości. Chrystus przypomina nam, że człowiek może powstać nawet z największego upadku. Czasami to właśnie wielki grzech jest początkiem wielkiego nawrócenia i ostatecznie świętości.
3. Nieszpory niedzielne. Zapraszamy dziś na godz. 16:30 na nieszpory niedzielne.
4. Intencja zbiorowa ku czci św. Antoniego. W poniedziałek o godz. 19.00 intencja zbiorowa przez wstawiennictwo św. Antoniego za żyjących /intencje można dopisywać w zakrystii/.
5. I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, o godzinie 18.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. W I Piątek miesiąca Msze św. o godzinie 8.00 i 16.30 oraz o godzinie 19.00 dodatkowa Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. W I Sobotę miesiąca o godzinie 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godzinie 8.00 Msza św. w j. łacińskim.
6. Nabożeństwo różańcowe. W czwartek rozpoczyna się październik. W polskiej tradycji jest on poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapomnijmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniana przez wielu świętych. Nabożeństwa różańcowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 16.30. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
7. Przełożone Bierzmowanie. Już dziś informujemy, że przełożony z marca sakrament Bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży z rąk ks. bpa Andrzeja Iwaneckiego w poniedziałek 12.10.2020r. o godz. 16.00. W związku z tym zapraszamy młodzież na obowiązkowe spotkanie w czwartek o godz. 17.45 do salki parafialnej.
8. Msza św. młodzieżowa. Pragniemy zaprosić zarówno młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich, jak również studentów w I czwartek miesiąca na godz. 19.00 na Mszę św. dla młodzieży. Po Mszy św. spotkanie w kościele dla młodzieży klas VIII.
9. Wspomnienie św. Aniołów Stróżów. W piątek 2 października obchodzimy wspomnienie św. Aniołów Stróżów, które przypomina nam, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
10. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. 4 października wspominamy św. Franciszka z Asyżu, który mówi o potrzebie umiłowania stworzenia, ale nie ze względu na nie samo, lecz ze względu na szacunek Boga, który wszystko stworzył. Z tej okazji w piątek o godz. 16.30 odprawimy Mszę św. połączoną z błogosławieństwem zwierząt i ich opiekunów. W tym dniu oraz w niedzielę chcemy przeprowadzić zbiórkę kocy, misek, karmy suchej i mokrej /szczególnie dla szczeniąt i kociąt/, środków czystości, które zostaną przekazane do schroniska w Zabrzu – Biskupicach.
11. Parafia św. Teresy. W niedzielę 4 października nasza sąsiednia parafia pw. Św. Teresy obchodzi swój odpust. Uroczysta suma o godz. 11.30, a o 15.00 nieszpory odpustowe. Zaś w sobotę 10 października br. o godz. 16.00 parafia św. Teresy wraz z radą dzielnicy Zabrze Mikulczyce oraz dyrektorem Filharmonii Zabrzańskiej serdecznie zapraszają na Koncert Muzyki Sakralnej kompozytorów różnych stylów i epok będąca odzwierciedleniem Sacrum w kościele. Wstęp jest wolny!
12. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in.: O roli Anioła Stróża w naszym życiu; O rosnącej potrzebie ewangelizacji bezwyznaniowców; Parafia św. Wojciecha już 21 lat pod krzyżem papieskim
13. Intencje mszalne. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Do środy przyjmujemy tylko intencje jubileuszowe za żyjących, a od 1 października także intencje za zmarłych.
14. Odwiedziny chorych. Przypominamy, że zgodnie z dekretem biskupa ordynariusza tradycyjne odwiedziny chorych zostały zawieszone. Jednakże istnieje możliwość indywidualnego odwiedzania poszczególnych chorych, którzy o to proszą.
15. Dodatkowa Eucharystia. Informujemy, że od października pragniemy wznowić odprawianie Mszy św. w samo południe. Dodatkowe Eucharystie o godz. 12.00 będą sprawowane w poniedziałki, wtorki i środy. /od 5.10./Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu