Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć

Intencje Mszalne na rok 2020

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na rok 2020.

Spowiedź święta

Sakrament pokuty sprawujemy zawsze pół godziny przed Eucharystią, a także w sobotę od godziny 16:30, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i w niedzielę przed każdą Msza św.

Nauki przedmałżeńskie

Następny cykl nauk przedmałżeńskich w naszej parafii odbędzie się w Wiekim Poście.

 więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Ogloszenia parafialne


Ogłoszenia Parafialne

1. Podziękowania. Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać również za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. O taką pomoc w najbliższą sobotę o godz. 8:30 prosimy parafian z ul. Gagarina 15.
2. II Niedziela Zwykła. Jan Chrzciciel, który przygotowywał drogi dla Pana, sam też musiał długo przygotowywać się na spotkanie z Nim. Pościł, umartwiał się, by w końcu umieć rozpoznać w Jezusie Mesjasza, Baranka Bożego. Ta chwila stała się ukoronowaniem całego jego życia. I my podczas każdej Eucharystii słyszymy słowa Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Patrzymy na Hostię, wiedząc, że to Jezus. Obyśmy umieli sercem zobaczyć i rozpoznać w Nim naszego jedynego Pana i Zbawiciela.
3. Nieszpory niedzielne. Serdecznie zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 16.30.
4. Kwesta na kościół. W dzisiejszą niedzielę odbywa się kwesta na nasz kościół, za którą już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Intencja zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa. W poniedziałek o godz. 19.00 intencja zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa za zmarłych /można dopisać intencje w zakrystii/.
6. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w sobotę, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
7. Dzień babci i dziadka. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w sposób szczególny w tych dniach i módlmy się za, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
8. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in. Dlaczego warto trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu?; Po co Kościół angażuje się w ekumenizm?; Raport o stanie Polskiego Kościoła.
9. Fundusz organistowski. W zakrystii u Pana kościelnego można składać ofiary na nowy kwartał funduszu organistowskiego, za który składamy serdeczne Bóg zapłać.
10. Pielgrzymka do Libanu. Zwolniły się 3 miejsca na Pielgrzymkę do Libanu. Więcej informacji u ks. Proboszcza.
11. Świetlica Caritas – Dzień Babci i Dziadka. Świetlica Caritas serdecznie zaprasza wszystkie babcie i dziadków oraz emerytów i rencistów na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbędzie się 23.01.2020r. o godz. 17.00. Zapisy w świetlicy od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 19.00. Przy zapisie 10 zł od osoby.
12. Kolędowanie z solistami. Rada dzielnicy Zabrze Maciejów oraz dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd, który odbędzie się w sobotę 25 stycznia br. o godz. 16.00 w kościele pod wezwaniem Św. Macieja Apostoła w Zabrzu. Wstęp wolny.
13. Odliczenia od podatku
. W zakrystii można już odebrać przelewy za darowiznę na nasz kościół za rok 2019.
14. Ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe, życzymy miłego odpoczynku oraz szczęśliwej podróży. Niech Aniołowie Stróżowie czuwają nad Wami!Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu