Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć
 
 
Intencje Mszalne na rok 2024
W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024.
 
Spowiedź święta
Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.
 
I Komunia Święta
Pierwsza Komunia święta odbędzie się 28.04.2024 r. na Mszy św. o godzinie 10.00 i  11.30.
 
Sakrament Bierzmowania
Sakrament Bierzmowania dla naszej młodzieży oraz młodzieży z parafii Św. Teresy w piątek 26 kwietnia 2024r. o godz. 18:00 w naszym kościele.​​​​​​​
 

​​​​​​​Nauki przedślubne ​​​​​​​

Od I Niedzieli października rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie. Chętne pary zapraszamy w 4 kolejne niedziele do salki parafialnej na godz. 18.00. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów!

​​​​​​​

​​​​​​​

więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Księga gości
Dodaj nowy wpis
autor: .
Data dodania: 2013-05-29
Chciałam pogratulować kazania z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej z Mszy o godz. 17:00. Miło usłyszeć, że istnieją księżą, którzy nie spali na wykładach, a wyuczoną (widać, że z pasją, co również jest rzadkie) wiedzę starają się przekazać w prosty i zrozumiały sposób - i wychodzi im to! Gdyby jeszcze główny celebrans Eucharystii trochę zadbał o staranniejszą wymowę, to piękne (od strony merytorycznej jak i retorycznej) kazanie pięknie by korespondowało z prefacją, której niestety nie sposób było zrozumieć.
autor: parafianka z innej parafii
Data dodania: 2013-05-27
Nie należę do tej parafii,jednak z ogromna ochota goszczę w Parafii św. Wojciecha :) Nie da sie ukryc,ze to zasługa Proboszcza ! Pewnie dlatego tylu ludzi zgromadzonych jest codziennie na mszy . Dodam,ze kiedys byla to moja parafia ! Z duma moge sie pochwalic ,poszczycic. Ks.Andrzej ,pomimo tylu parafian,potrafi wprowadzic taka swoista \\\"swojskosc\\\" ,klimat ,ktory przyciaga :) Pozdrawiam milo.
autor: Parafianka
Data dodania: 2012-12-07
Pytanie do Rady Parafialnej- Dlaczego nie zgłosiła naszego Proboszcza do konkursu DZ- "wybieramy najlepszego proboszcza"- zasługuje ze wszech miar...
autor: parafianka
Data dodania: 2012-12-28
Bardzo lubimy krytykować, a może niech to forum służy wymianie myśli w celu poprawy relacji(jeżeli uważacie,że są złe)pomiędzy PARAFIANAMI A PROBOSZCZEM.Niezadowoleni znajdą się zawsze i wszędzie gdzie jest grupa.Jedno musimy przyznać,że Proboszcz potrafił zbudować i kościół i wspólnotę parafialną.Piękny nastrój panuje w naszej świątyni szczególnie teraz w czasie świąt Bożego Narodzenia na mszach wieczornych.Zdrowia i optymizmu w Nowym Roku Proboszczowi i Parafianom życzy jedna z nich
autor: Parafianka
Data dodania: 2012-10-29
Zaciakawiły mnie piękne palmy, które pojawiły się w świątyni, czy bedą na stałe?Jeśli tak , to warto pomyśleć o uroczystej niedzieli palmowej dla wszystkich zabrzan.Piękne i mądre kazania głosi ks. Robert, ale błagam- niech nie straszy piekłem i niech nie mówi,iż nie będa zbawieni wierni nie przyjmujący komunii.Niektórzy z wielu względów nie są do niej dopuszczeni,a o niektórych nie zadbała rodzina zanim umarli...
autor: parafianka
Data dodania: 2012-09-02
Byłoby dobrze, gdyby rodzice z małymi dziećmi korzystali z kaplicy, która powstała z myślą o nich. Małe dzieci biegają, bawią się, krzyczą itp, a to przeszkadza w skupieniu i modlitwie.
autor: Infromatyk
Data dodania: 2012-07-17
Szkoda, że większość pochwalnych wpisów jest dodawanych przez jedną osobę, z jednego IP.
autor: Parafianka
Data dodania: 2012-07-25
\"Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził\".Proboszcz, jak każdy, ma wady, ale kościół jest wspólnotą grzeszników, nie świętych.Większość zarzutów wobec niego jest krzywdząca.Kościół, otoczenie jest piękne, zadbane, x. Andrzej- b. gospodarny, zaradny,życzliwy.Faktycznie, mógłby zadbać o dykcję i poprawność językową, ale wierzę,że to zrobi, jest bowiem otwarty na krytykę .Nie wiem także, dlaczego miałby żyć gorzej niż parafianie i dlaczego nie pielgrzymować ze swoimi parafianami. Robią to wszyscy proboszczowie, bo tak NALEŻY!\" Rzucam więc kamyczkiem\".Parafianka.
autor: wdzięczna parafianka.
Data dodania: 2012-04-07
Bóg zapłać za to, że nie muszę borykać się z myślą, ze jestem odszczepieńcem. Teraz wiem , czemu tu takie pochwały. I to kilka w roku. Po prostu , niczym komunistyczna cenzura, kasujecie głosy krytyki . Ciekawe, jak to się ma do wierności Bogu? Uczciwości? Proboszcz zgorszył mnie i wielu innych porządnych ludzi. Ale skoro należycie do jego świty ...do której jeszcze niedawno zaliczał się Urbańczyk( nowa młoda żona itp) to komu służycie ? Oby Bóg dał wam opamiętanie ...albo proboszcz rozgrzeszenie . Pójdziecie razem z Nim do nieba. za poświęcenie. Te komentarze trochę zmieńcie , bo można pomyśleć , że sekta. Słodko, aż mdli.
autor: czarna owca
Data dodania: 2012-04-07
Czytam , czytam te wpisy i zastanawiam się, czy nie jesteśmy już w Królestwie Niebieskim? Taki poziom świętości i taki tłum zadowolonych ...Ktoś, kto nie kłamie , opowiedział mi jak za wypisanie świstka proboszcz życzył sobie kilkaset złotych . Po telefonie do Kurii okazało się, ze kłamał, co do " cennika". Bramki kościelnego przy ślubie też nie są chyba wskazane- czyżby życzył sobie mszalnego wina? Ciekawa jestem , jak ksiądz wychowałby sobie żonę i dzieci , miałam okazję wysłuchać takich strasznych rad, że gdybym miała więcej odwagi... Nasz proboszcz to wzór skromności , w przerwach między nieustannym zwiedzaniem świata- pracowitości- oraz umiłowania ubóstwa .Z lotu ptaka powierzchnia plebanii i przyległych garaży nie mniejsza od kościoła . A kostnica przy garażach - niczym piwniczna izba.Kazanie = 10 minut.Ogłoszenia w tym prywatne poglądy księdza- pól godziny. Jak czyta Pismo św. To tak niechlujnie, że trzeba znać je samemu na pamięć, inaczej nic nie pojmiosz, albo usłyszysz coś przeciwnego niż napisano , bo z pośpiechu doda NIE albo NIE nie przeczyta. Polecam spowiedź- najlepiej najgorsze grzechy zachować na koniec, proboszcz nie dopuści do ich wyznania,przerwie spowiedx w połowie, każe Pod Twoją obronę i cześć . Liczba wiernych i poziom religijności u nas w parafii stale pewnie wzrasta ...zwłaszcza wśród młodych , nie mogą się doczekać mszy i koczują całą noc w parku. Teraz możecie sobie we mnie kamieniem!
1 2 3 4 5 »
Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu