Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć


Intencje Mszalne na rok 2021

Od wtorku 1 września przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Przyjmowanie intencji w poniedziałki w kancelarii parafialnej i po każdej Mszy św. tylko w kancelarii parafialnej. Przez miesiąc wrzesień przyjmujemy intencje jubileuszowe za żyjących.

Spowiedź święta

Sakrament pokuty codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w soboty od godziny 16.30.

I Komunia święta

Informujemy, że z powodu epidemii tegoroczna Uroczystość I Komunii Świętej zostaje przeniesiona na niedzielę 20.09.2020 /jeśli nic się do tego czasu nie zmieni/.

Sakrament Bierzmowania

Termin bierzmowania zostanie podany, jak tylko Kuria Diecezjalna wyznaczy termin dla naszej parafii.


 
więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Nasza parafia
News

Papież rzeczy niemożliwych

GOŚĆ NIEDZIELNY 26.10.2008
Może dość już czasem zewnętrznych manifestacji, a więcej życzliwości w nas i wokół nas - mówił ks. prałat Józef Kusche podczas Mszy w 30 rocznicę wyboru Jana Pawła II.

Szesnastego października uroczystości rocznicowe miały odbyć się pod tzw. krzyżem papieskim w Zabrzu, który został przeniesiony na teren parafii św. Wojciecha z gliwickiego lotniska. Pogoda pokrzyżowała te plany i Msza św. z udziałem zabrzańskich duszpasterzy, przedstawicieli władz i wiernych z różnych stron miasta była celebrowana w kościele obok. - Dzisiaj, po trzydziestu latach, gromadzimy się w naszej świątyni, aby Bogu dziękować za ten pontyfikat i jednocześnie znowu sobie przypomnieć, ile serca i modlitwy Ojciec Święty dał Kościołowi i nam, wszystkim Polakom - mówił ks. Andrzej Mikuła, proboszcz parafii św. Wojciecha.
- Myślę, że był to pontyfikat niezwykły i wielki ze względu na różnorodność wielu spraw, które podejmował - mówił. - Był wszystkim we wszystkich, a w czasie umierania dokonał rzeczy niemożliwej - pogodził cały świat. Odmienił oblicze ziemi, nie tylko polskiej, ale i całego świata.
- Ojciec Święty bardzo mocno zadziałał w moim życiu, od jego śmierci dużo się zmieniło w mojej rodzinie na lepsze - powiedziała po Mszy pani Jadwiga, która żeby uczestniczyć we wspólnej modlitwie, musiała wziąć urlop. W ten sposób okazała swoją wdzięczność. - Dla mnie jest to człowiek naprawdę święty, tak jak chyba dla każdego, kto tutaj przyszedł - dodała.
Ks. Józef Kusche w kazaniu przypomniał najważniejsze wydarzenia z posługi Jana Pawła II.
fot. Klaudia Cwołek

Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu