Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu
Warto wiedzieć

Intencje Mszalne na rok 2020

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na rok 2020.

Spowiedź święta

Sakrament pokuty sprawujemy zawsze pół godziny przed Eucharystią, a także w sobotę od godziny 16:30, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i w niedzielę przed każdą Msza św.

Nauki przedmałżeńskie

Następny cykl nauk przedmałżeńskich w naszej parafii odbędzie się w Wiekim Poście.

 więcej
Szybki kontakt
Parafia św. Wojciecha
ul. Heweliusza 4
41-818 Zabrze

Telefony:
  • Parafia:(32) 274 14 77
  • Proboszcz: 693 352 648
  • Wikariusz: 660 482 062

parafia@swwojciech-zabrze.pl

Nr konta parafialnego: PKO BP
98 1020 2401 0000 0102 0040 3238
więcej
Grupy parafialne: Szafarze Komunii Św.

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej


Funkcję Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej wprowadziła w Polsce jako pierwsza diecezja opolska w 1990 roku. Stąd też w Diecezji Gliwickiej, utworzonej w znacznej mierze z Diecezji Opolskiej, funkcja ta istnieje od momentu jej utworzenia. 

Dwa razy w roku w trakcie Adwentu i Wielkiego Postu szafarze naszej diecezji spotykają się na dniach skupienia w Gliwicach i Tarnowskich Górach.

Obecnie w naszej parafii mamy 11 szafarzy. Pośród nas jest jeden z uczestników pierwszego kursu z roku 1990, który najpierw swoją posługę pełnił w parafii św. Kamila w Zabrzu.

Do podstawowych zadań Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej należy:

- pomoc duszpasterzom w rozdzielaniu Komunii Świętej podczas Mszy Św.,
- pomoc w zanoszeniu Komunii Świętej osobom chorym i niepełnosprawnym.

Poza ogłaszaną możliwością zgłoszenia chorych chcących przyjąć Komunię Św. w domu w Wielkanoc i Boże Narodzenie istnieje również możliwość korzystania ze stałej posługi szafarzy w każdą niedzielę w ciągu roku. Osoby chętne można zgłaszać w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub telefonicznie. Należy przy tym pamiętać, że w przypadku chęci przystąpienia do sakramentu pokuty trzeba o tym odpowiednio wcześniej poinformować jednego z duszpasterzy lub skorzystać z okazji do spowiedzi podczas odwiedzin chorych w pierwsze piątki miesiąca.

Więcej na temat Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich posługi można znaleźć na stronie: http://www.szafarze-gliwice.pl/


Parafia Św. Wojciecha w Zabrzu wykonanie: e-parafia.net
Menu