1. Podziękowania. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać także za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. Dzisiaj odbywa się kwesta na nasz kościół, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 o taką pomoc prosimy parafian z ul. Ciołkowskiego 12 i 14.
 2. XI Niedziela Zwykła. W każdym ludzkim sercu, czasem bardzo głęboko, ukryta jest warstwa niezwykle żyzna, czuła, dobra, szlachetna. Właśnie w nią Bóg rzuca ziarno Królestwa Miłości, które się rozwija w sposób niedostrzegalny dla innych, nawet dla samego człowieka, ale zawsze dostrzegalny dla Boga.
 3. Uwielbienie. W niedzielę po wieczornej Mszy zapraszamy do uwielbienia Boga wraz ze wspólnotą SNE.
 4. Wystawa. Dzisiaj ostatni dzień kiedy możemy zapoznać się w naszym kościele z wystawą o Cudach Eucharystycznych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej propozycji.
 5. Zmiana porządku Mszy św. niedzielnej. Przypominamy, że od początku czerwca zmieniła się godzina popołudniowej Mszy św. niedzielnej. Została ona przeniesiona z godz. 17.00 na godz. 19.00 (i jest Mszą św. recytowaną), zaś nabożeństwo popołudniowe przeniesione zostało na sobotę na godz. 16.30.
 6. Intencja zbiorowa – św. Józef. W poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa za zmarłych / intencje można dopisać w zakrystii/.
 7. Nowenna. We wtorek o godz. 19.30 Nowenna ku czci MBNP. Prośby i dziękczynienia można składać do skarbony wystawionej na stopniu przed obrazem Matki Boskiej.
 8. Poświęcenie ikon. W środę na Mszy św. o godz. 19.00 ikonopisarze Śląskiej Szkoły Ikonopisarstwa z naszego zabrzańskiego wydziału Anastasis, pragną podziękować Bogu za kolejny rok działalności. W trakcie Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ikon.
 9. Zakończenie roku. W piątek z racji zakończenie roku szkolno-katechetycznego zapraszamy młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Św. dziękczynną na godz. 8:00.
 10. Nieszpory. Zapraszamy w sobotę (22.06) na godz. 16.30 na I Nieszpory niedzielne.
 11. Zabrzański Wieczór Uwielbienia. W sobotę (22.06) zapraszamy na kolejny Zabrzański Wieczór Uwielbienia do naszej świątyni. O godz. 17.00 – Eucharystia, a o 18:00 – Uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem.
 12. Dzień Ojca. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Ojca. Zechciejmy pamiętać w naszych modlitwach o naszych ojcach, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania. Msza św. w intencji ojców naszej parafii w niedzielę o godz. 19.00.
 13. Intencja zbiorowa – o Pio. W przyszłą niedzielę (23.06) o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo o. Pio za żyjących i zmarłych. Intencje można składać w zakrystii.
 14. Nabożeństwo do NSPJ. W czerwcu zapraszamy w każdy piątek na godz. 18.30 na nabożeństwo do NSPJ.
 15. Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 10zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in. O sile marszu dla życia i rodziny; O aniołach w obozach zagłady; Historia św. Antoniego z Padwy.
 16. Gość – Historia. W zakrystii do nabycia jest również 4 numer Gościa Niedzielnego z cyklu „Historia” w cenie 12zł. W nim m.in. takie artykuły: Czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie?; Czy trybunały kościelne stosowały tortury?; O zagładzie Jerozolimy.
 17. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania autokarem do Sanktuariów: Matki Boskiej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie. Wyjazd w środę 26 czerwca o godz. 7.00 z parkingu. Koszt wyjazdu 95zł. Zapisy i szczegółowe informacje u księży wikarych.
 18. Emeryci, renciści. Świetlica Caritas serdecznie zaprasza emerytów i rencistów we wtorek 25.06.2024r. na godz. 16:00 na spotkanie z okazji Dnia Ojca. Zapisy w świetlicy Caritasu od pn. do pt. w godz. 16.00 – 19:00. Przy zapisie 25zł. od osoby. Serdecznie zapraszamy!
 19. Zawierzenie. W I Sobotę m-ca lipca (06.07) jest organizowany wyjazd na Jasną Górę na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Chętnych prosimy o zapisy u p. Doroty pod nr telefonu 504099795. Wyjazd o godz. 15.00 z placu kościelnego. Koszt 45zł. Zapisy do środy 26.06.2024r.
 20. Nowa strona www. Nasza parafialna strona internetowa zyskała nową szatę graficzną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nią! Prosimy osoby, które są zainteresowane otrzymywaniem e-ogłoszeń na swojego maila, aby uzupełniły odpowiedni formularz na stronie głównej. Osoby, które dotychczas otrzymywały e-ogłoszenia muszą no nowo zapisać się do ich otrzymywania. Po zgłoszeniu przychodzi e-mail aktywacyjny, który należy potwierdzić poprzez kliknięcie w link.